شارژ باتری گوشی با یک گوشی دیگر با استفاده از OTG

اگر در محلی باشید که دسترسی به پریز برق برای شارژ باتری گوشی میسر نباشد و پاوربانکی نیز به همراه ندارید، هنوز یک برگ برنده دارید! اطراف خود دنبال دیوایسی باشید که از OTG پشتیبانی میکند و همچنین شارژ کافی نیز دارد. این دیوایس میتواند یک گوشی دیگر باشد، لپ تاپ شما باشد و سایر موارد مشابه. خب همه چیز آماده است. به راحتی کابل OTG را به دیوایسی که شارژ دارد وصل کنید و سپس کابل usb گوشی خود را به سر دیگر کابل OTG متصل کنید. به همین سادگی گوشی شما شروع میکند به شارژ شدن!

تصویر بالا به صورت گویا مراحلی که بیان کردیم را نمایش داده است. این تکنیک کاربرد بسیار زیادی دارد مخصوصا برای افرادی که دیوایسهای مختلفی دارند. این افراد میتوانند تا آخرین قطره شارژ دستگاه های خود را بین همه دیوایسها به اشتراک بگذارند.

 

سوال ۱ – OTG چیست؟

OTG برگرفته از عبارت  USB On-The-Go است که یک استاندارد ارتباطی بین دستگاه های usb است. این قابلیت برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ به کار گرفته شد. تا آن زمان usb تنها در کامپیوترهای شخصی کاربرد داشت. به عنوان مثال صفحه کلید های و ماوس های usb، فلش مموری ها، هاب های usb و … تنها و تنها قابلیت اتصال به کامپیوترهای شخصی را داشتند.

ولی با معرفی شدن USB On-The-Go یا به صورت خلاصه OTG، این محدودیت برداشته شد. اکنون به راحتی میتوانید صفحه کلید و ماوس یو اس بی کامپیوتر خود را به گوشی متصل کنید. میتوانید دسته بازی یو اس بی را به موبایل وصل کنید و بازی کنید. حتی برای انتقال فایلها از فلش مموری نیازی به روشن کردن کامپیوتر ندارید. به راحتی میتوانید فلش را به موبایل وصل کنید و محتوای آن را سریعا ببینید.

سوال ۲ – از کجا بفهمیم گوشی از قابلیت OTG پشتیبانی میکند؟

چندین راه حل وجود دارد، میتوانید به دفترچه راهنما و یا وبسایت شرکت سازنده گوشی بروید و در قسمت مشخصات گوشی از این موضوع اطلاع پیدا کنید. حتی با یک جستجوی اینترنتی ساده در فروشگاه های اینترنتی، مشخصات گوشی به صورت کامل ذکر شده است. همچنین میتوانید از برنامه های اندرویدی مثل Easy OTG Checker نیز برای این کار استفاده کنید. البته خیالتان راحت باشد اگر اسمارت فون شما جزء پرچمدارهاست به احتمال بسیار زیادی از قابلیت otg نیز پشتیبانی میکند.

دیدگاه بگذارید

avatar
wpDiscuz