روش خواندن پیام در تلگرام بدون اطلاع فرستنده

این روزها تلگرام به یکی از ابزارهای ارتباطی محبوب در ایران مبدل شده است. این مسنجر پرمخاطب به دلیل متن باز بودن، سادگی، امنیت، سرعت بالا و قابلیتهای فراوانی همچون کانالها، گروهها و استیکرهای جذاب جای خود را در ایران باز کرده است طوری که درصد زیادی از کاربران تلگرام را ایرانی‌ها تشکیل میدهند و روز به روز به تعداد این مخاطبان افزوده میشود. یکی از قابلیتهای جالبی که در ابزارهای ارتباطی مانند تلگرام، واتس اپ، لاین و … وجود دارد امکان مطلع شدن فرستنده پیام از خوانده شدن پیامش توسط گیرنده است.

در تلگرام وقتی پیغامی ارسال میکنید، کنار آن پیغام یک تیک میخورد که به معنای ارسال موفق پیغام شماست. ولی تنها زمانی تیک دوم کنار تیک اول ظاهر میشود که فرد گیرنده پیغام شما را باز کند و بخواند. در واقع به محض اینکه شما پیغام فرستنده را باز میکنید، تلگرام وضعیت آن پیغام را به خوانده شده یا دو تیک تغییر میدهد تا فرستنده پیام از خوانده شدن پیامش توسط شما اطمینان حاصل کند. شاید به هر دلیلی دوست نداشته باشید طرف مقابل بداند که شما پیغامش را خوانده‌اید. برای اینکار ترفند ساده‌ای وجود دارد که به راحتی میتوانید در تلگرام و سایر مسنجرهای مشابه مانند تلگرام، لاین و … نیز اعمال کنید. ما اینجا قصد داریم با یک تکنیک بسیار ساده و سرراست روش این کار را به شما بگوییم. با ما همراه باشید.

 

روش کار:

  1.  وقتی تلگرام را باز میکنید و یا نوتیفیکیشن تلگرام به شما خبر داد که پیغام جدید دارید. دست نگه دارید. ابتدا اینترنت خود را قطع کنید.
  2. حالا پیغامهای مورد نظرتان را بخوانید.
  3. سپس آن پیغامها را به پاک کنید.

بعد از انجام مراحل بالا اگر به اینترنت وصل شوید، سرورهای تلگرام هیچ پیغامی را در گوشی شما پیدا نمیکنند تا وضعیت خوانده شدن آن را بروزرسانی کنند. بنابراین طرف مقابل برای همیشه دوتیک پای آن پیغام نخواهد دید! این تکنیک برای سایر مسنجرهای مشابه نیز با همین روش قابل اجراست.

دیدگاه بگذارید

avatar
wpDiscuz